در این صفحه برنامه زمانبندی شده خدمات موکب که به تصویب اعضای محترم هیئت امنای موکب رسیده است جهت اطلاع خادمان و عموم زائران راهپیمایی اربعین اعلام می گردد.

خادمان محترم و زائران اربعین حسینی ضمن دقت به ریز برنامه ها، سفر خود را تنظیم نموده تا انشاالله مشکلی پیش نیاید.

با اینکه دفتر موکب حضرت زهرا سلام الله علیها در طول سال بطور کامل باز بوده و به ارائه خدمات متعددیی توفیق داشته است ولی عملیات اجرایی موکب برای اربعین امسال با مراسم پخت آش نذری برای سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در روز عید سعید غدیر خم شروع شد.

دومین برنامه امسال اولین گردهمایی خادمان موکب در حسینیه رضوان با اعلام، اطلاع رسانی و تشریح برنامه ها در تاریخ اول شهریور با حضور خادمان خواهر و برادر و دست اندرکاران و بانیان برگزار شد.

۲۶ شهریور / اولین محموله بار موکب انشا الله به کربلای معلی ارسال خواهد شد تا مقدمات کار برای گروه فنی آماده باشد.

۲ مهرماه / مصادف با ۲۴ محرم اعزام خادمان فنی و نماینده بخش های دیگر موکب در غالب ۱۳۲ نفر در بخش های مختلف خواهد بود که مهمترین و سخت ترین کارهای اجرایی و فنی اولیه را قبل از شروع خدمات پذیرش زائر بر عهده دارند. به دلیل استقرار موکب حضرت زهرا سلام الله علیها در ساختمان های نیمه ساز در نزدیکی حرم این خادمان مخلص وظیفه خطیر آماده سازی این ساختمانها  را در زمان یک هفته انجام خواهند داد.

۸ مهرماه / مصادف با اول ماه صفر اعزام خادمان خواهر و برادر واحدهای پذیرش ، اسکان، انتظامات، آشپزخانه و پذیرایی، فرهنگی، فضای مجازی و روابط عمومی، لجستیک، ایمنی و بهداشت و تیم پزشکی، روابط عمومی و … خواهد بود.

( قابل ذکر است همه خادمان فنی و بقیه بخش های موکب بصورت گروهی با اتوبوس از مقابل دفتر به کربلا اعزام خواهند شد، برای همه خادمان به مدت دو یا سه روز در آغاز سفر زیارت دوره نجف، سامرا و کاظمین در نظر گرفته شده است.)

۱۲ مهر / مصادف با ۵ ماه صفر شروع کار واحد پذیرش و اسکان و انتظامات است و باید موکب برای زائران اباعبدالله آماده شده باشد.

۱۷ مهرماه / مصادف با دهم ماه صفر شروع خدمات و پذیرایی آشپزخانه موکب است و خادمان در بخش پذیرایی آماده طبخ و توزیع غذا در سه وعده خواهند شد. برای کل روزهای پذیرایی افتخار توزیع حداقل ۱۱۰ هزار وعده صبحانه ، ۱۱۰ هزار وعده ناهار و ۱۱۰ هزار وعده شام در پیش بینی شده است.

موکب حضرت زهرا سلام الله علیها ۱۸ روز پذیرش و اسکان و پذیرایی از زائران این رویداد عظیم را در ایام پربهای اربعین بعهده خواهد داشت و تا سه روز بعد از اربعین این خدمات ادامه خواهد یافت.

۲۷ مهرماه / مصادف با ۲۰ صفر اربعین حسینی است.

۳۰ مهرماه / مصادف با ۲۳ ماه صفر شروع جمع آوری ، انبارگیری و بارگیری اجناس موکب است و انشا الله ۳ آبان برگشت به اصفهان تنظیم شده است.

تصویر برد تنظیم شده زمانبندی برنامه در دفتر موکب جهت اطلاع همه عزیزان در اینجا به نمایش گذاشته می شود. لطفا به تاریخ و ریز برنامه ها توجه فرمایید.

انشاالله در ارائه خدمت به زائران حرم اباعبدالله علیه السلام و حضرا ابوالفضل العباس علیه السلام روسپید دنیا و آخرت باشیم.

لبیک یاحسین(ع)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید